Výměna skla a výplata škody do 3 hodin

Od Bc. Tomáš Novák, DiS.

Zář 04

Jistě jste i vy zažili tu nepříjemnost – bum!, a máte prasklé či dokonce rozbité čelní sklo. Pokud však máte pojištěné auta u Allianz, můžete být v relativním klidu. Ověříte si, že lze řešení škody zvládnout během tří hodin. „Jde to díky naší novince, které říkáme automatická výplata škody,“ říká Daniel Balihar, manažer likvidace škod z autopojištění Allianz.

Rychlé řešení škod umožňuje digitalizace

Asi pětinu všech škod z havarijního pojištění a povinného ručení uzavře pojišťovna Allianz už do 10 dní, někdy ale mnohem dříve. Vyřízení defektu skel se podařilo zrychlit díky úzké spolupráci se smluvními servisy i specializovanými opravnami autoskel, a hlavně díky platformě CebiCom. Ta umožňuje nejen kalkulovat a automaticky kontrolovat náklady na opravy a výměny skel, ale současně také jednoduše a rychle komunikovat mezi pojišťovnou a smluvní opravnou.

Co musí udělat klient?

Pro klienta se přitom kromě rychlosti likvidace škody nic nemění – oznámí škodu pojišťovně na lince 241 170 000 a odjede do smluvního servisu. (oprava skel u Allianz pojišťovny je vždy ve smluvním servise pojišťovny) Pak už se nemusí o nic starat, protože pracovník servisu je jakousi prodlouženou rukou pojišťovny.

Jak to funguje

Mechanik provede prohlídku vozu, pořídí fotografie, které vloží do systému, a společně s tím pošle do pojišťovny kalkulaci opravy a následně fakturu. Na straně pojišťovny systém vše automaticky, bez zásahu lidské ruky zkontroluje, a pokud je vše v pořádku, „rozsvítí se na semaforu zelená“. Systém odešle zpět do opravny krycí dopis, tedy potvrzení, že pojišťovna škodu ve výši faktury proplatí, a celou operaci zakončí odesláním peněz na účet.

Pokud motorista nahlásí škodu přímo cestou do servisu, může celá akce trvat stejně dlouho, jako oprava či výměna jeho skla na vozidle. Allianz je první pojišťovnou, která tento moderní systém využívá. V budoucnu se počítá s jeho rozšířením i na „plechové“ škody.

Tip: Allianz pojišťovna pojišťuje všechny skla i střešní a obvodová a bez limitu. (To znamená, že Vás nemusí vůbec zajímat, kolik servis bude za opravu chtít zaplatit.)

Spočítejte si nezávazně jak by vypadalo pojištění na vaše auto.

a jestli chcete znát 10. Tipů jak vybrat to správné povinné ručení, stáhněte si můj krátký e-book.